Online Sohbetin Zararları Olabilir Mi

admin     06-03-19     Sohbet Odaları     Online Sohbetin Zararları Olabilir Mi

Online Sohbetin Zararları Olabilir Mi?

Online sohbet etmek; birçok kişi tarafından olumlu karşılanmaz. Çünkü, insanlar, online sohbet etmenin zararları olduğuna inanırlar. Çocukları tüm gün boyunca chat yapan anne babaların endişeli olması doğaldır. Ancak, basit ve genel kurallara uyulduğu takdirde chat kanalı yapmanın herhangi bir tehlikesi yoktur. Online sohbette çok fazla zaman geçirmek, bilhassa ergenler tarafından yapılan bir harekettir. Yaşadığı dönemin sancılarından kurtulmak isteyen ergenlerin online chatte çok fazla vakit geçirmesi doğaldır. Çünkü, ergenlik çağındakilerin kendilerini kabul ettirebilmesi için en ideal ortam sanal ortamlardır. Online chatte çok fazla zaman geçiren ve beklentilerini tatmin eden ergenlerin bir süre sonra online chatten kendi kendilerine uzaklaştıkları görülecektir. Bu sebepten dolayı, anne babaların endişeli olmasını gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

SohbetCafe.NET - Online Sohbetin Zararları Olabilir Mi?

SohbetCafe.NET – Online Sohbetin Zararları Olabilir Mi?

Online Chat Gençler İçin Faydalı Mı Yoksa Zararlı Mı?

Online chat yapmanın olumsuz etkileri olduğu düşünülse de birtakım yaş sorunlarını atlatmak adına en iyi yöntemlerden birisi chat yapmaktır. Online chat esnasında karşı tarafla sorun yaşansa dahi normale kıyasla ergenlik gururu daha az zedeleneceğinden dolayı online chat avantajlı bir iletişim yolu olarak görülmektedir. Buna ek olarak, karşı cinsle nasıl iletişim kurulması gerektiğini öğrenmek için en uygun yöntemlerden birisi chat yapmaktır. Online ortamlarda flört etmek ve çekici olmak çok daha kolaydır. Buna ek olarak, online chat sayesinde kimlik gelişimi daha hızlı bir şekilde ilerler.

Makale : Sohbetcafe.NET

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (3 Yorum)

  Online Sohbet tadında yapılırsa hiç bir zararı olmaz, zararı yok derken ölçülü ve ilkeli, seviyeli ve düzeyili yapılırsa zararı değilde faydası çok olur.
  Örnek vermem gerekirse bazı insanlar zamanlarını cafelerde, kahvelerde ve kumar masalarında geçirir.
  Bizler gibilerde boş zamanlarından Online Sohbet sitelerine takılır boş zamanlarını öyle geçirirler.
  Dünyanın her yerindeki insanlarla tanışıp, kaynaşıp, dost ve arkadaş ola biliyoruz Online Sohbet sayesinde.
  Herkese hoş ve seviyeli sohbetler.

  Evet Admin Abi tamamen hak veriyorum reyal hayatimizda ortak yonleri nasil arkdas olarak seciyorsak Online Sohbet de aynisi tabiki Arkdas olarak secdigimiz insanlarada dikkat etmeliyizki sonra uzulmuyelim Saygi Sevgiler Abicim 🙂

  Tabikide kimsenin üzülmemesi için çok dikkat etmeyelim.
  Ama, Kimsenin bizide üzmemesi için çok dikkat etmeliyiz.
  Çünkü, bizleride çok üzenler oldu.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?