İnternette Güvenilir Sohbet ve Chat Hakkında

admin     05-09-19     Sohbet Odaları     İnternette Güvenilir Sohbet ve Chat Hakkında

İnternette Güvenilir Sohbet ve Chat Hakkında. İnternet Sohbet Siteleri Güvenilir Mi?
İnternet üzerinden sohbet etmek; 2000’li yılların başından itibaren her dönem daha da yaygınlaşan bir eylemdir. İnsanlar, internet üzerinden sohbet ederek dünyanın öbür ucundaki insanları tanımanın keyfini çıkarırlar. İnternet sohbet odalarında tanışıp arkadaş olan hatta evlenen birçok insan bulunmaktadır. İnternet sohbet odalarının avantajlarının bu kadar belirgin olduğu bir ortamda insanların aklına şu soru gelmektedir: İnternette online olarak sohbet etmek gerçekten güvenilir mi?

SohbetCafe.NET – İnternet Sohbet Siteleri Güvenilir Mi Sohbetcafe.net

İnternette Sohbet Etmenin Avantajları ve Riskleri
İnternette sohbet etmenin farklı insanlar tanımak, onlarla dertleşmek ve yalnızlığını paylaşmak gibi avantajları bulunmaktadır. Ancak, internette yapılan sohbet ortamına her zaman güvenmemek gerekir. Bu bağlamda, bilhassa kişisel bilgi paylaşırken dikkatli olmak şarttır. Online sohbet ortamında vakit geçiren kişilerin yeni tanıştıkları kişilere telefon numaralarını vermesi büyük bir risktir. Çünkü, sohbetin ilerlemesiyle beraber karşısındakinden hoşlanmayan birinin ona telefonunu vermesi sıkıntılar yaratacaktır. Konuşmak ve görüşmek istemediği halde başka birisi tarafından taciz edilen insanların sayısı bir hayli fazladır. Buna ek olarak, telefon numarası sayesinde o kişinin sosyal medya hesaplarına ulaşmak mümkün olmaktadır. Bir kişinin sosyal medya hesabına ulaşılması demek, o kişinin yaşadığı yer, okulu veya çalıştığı yer hakkında bilgi sahibi olmak demektir. Buna ek olarak, sohbet edilen kişiyi doğru düzgün tanımadan ona adres bilgileri verilmemelidir. Para talep eden kişilerle yapılan sohbet asla devam ettirilmemelidir. Görüntülü sohbet konusunda acele edilmemelidir.

Makale : SohbetCafe.NET

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (8 Yorum)

  Sohbet sitelerinde bulunun kişiler gerçek hayatın bir parçası olduğu için gerçek hayatta tanımadığımız insanlara nasıl yaklaşıyorsak bu tarz sitelerde de öyle yaklaşmalıyız güvenmediğimiz,tanımadığımız kişilerle özel bilgilerimizi paylaşmamalıyız.

   Aynende öyle Min.
   Her şeyden önce güvenliğimiz ve huzurumuz önemlidir.
   Hiç kimsenin huzurumuzu kaçırmasına müsade etmemeliyiz.
   Kişisel bilgilerimizi herkese vermemeliyiz.
   Güzel yorumun için teşekkürler Min

  Ewet Burda Yazilarin Coguna Ben Sahidim Bu Tur olaylarda cok oluyo kimine tehdid kimine santaj Bu sekilde istediklerini elde ederler Kimse kimsenin niyetini bilemez konustugunuz kisi size kendi hakkinda oyleyim boyleyim diyip inanc ve guven elde eder bunu elde etikten sonra haliyle butun hesaplarinizi numaranizi guvenerek verirsiniz ve sonu husran tanidim diyip herseyinizi paylasmayin Bu makaleyi Yazaninda emegine saqlik dogru bi konuya degmis hayirli Ramazanlar…..

   CemRee çok faydalı bir o kadarda hasas noktalara değinmişsin.
   Umarım bir çok insan hem makaleyi okuyacak, Hemde yorumunu okuyup kendiSİNE bir ders çıkartacaktır CemRee.
   Yorumun için çok sağol çok teşekkürler CemRee

  seviyeli ve kaliteli bir sohbet ortamında arkadas ve dostlarla güzel bir muhabbet herzaman büyük keyif verir ama doğru adreste doğru insanlarla şahsen kendi adıma söylüyorum okadar güzel dostluklar edindimki sohbetin muhabbetin tadına doyulmuyo bn şanlışmışım demekki güvenilir ve kaliteli bir ortama gelmişim umarım bu dostluklar uzun yıllar devam eder dostlarım seviyorum sizi kanalınızın melis annesinden sevgiler

   Melis hanım doğru insanlarla karşılaşmak onlar sohbet edip zaman geçirmek kadar güzel bir şey yoktur.
   Ama kötü insanlarada dikkat etmek lazımdır bunuda unutmayalım lütfen.
   Güzel yorumunuz için çok teşekkürler, saygılar sevgiler Melis hanım.

  Kurunun yanında yaş da yanıyor maalesef .. Güvendiğimiz kişilerden darbe yemek en acısı, bazen öyle oluyor ki, hiç de güvenilmez dediğimiz kişi veya kişiler daha güvenli olabiliyor.. “Güven Tek Kullanımlıktır.” Güzel dostluklara.. Admin yüreğine sağlık güzel ve anlamlı makalen için..

   Hale Hanım öncellikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim.
   Söyledikleriniz çok doğru gerçektende bazı insanlardan beklenmedik güzellikler ve kötülükler göre biliyoruz.
   Her zaman yapmamız gereken tek şey her şart alında tedbirimizi almaktır.
   Tedbirimizi aldığımız zaman nerde olursak olalım kendimizi güvene alır güven içinde hayatımızı sürdürürüz buna İnternet dünyasıda dahil.
   İnşallah yazdığımız bu makale ve hepimiz hep beraber yaptığımız bu yorumlar bir çok insana ışık olur fayda sağlayacaktır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?