Kendime Sözler, Kendime Notlar, Kendimce Laflar

admin     02-18-19     Mazi Nostalji, Sohbet Odaları     Kendime Sözler, Kendime Notlar, Kendimce Laflar

Çünkü hepsinin içinde yine ben olacağım. Yani ; bugün sahip olduklarım ve olmadıklarım, olamadiklarimda yarın hayatımda olacak . Belki bir kısmı uzakta hâttâ daha uzakta , belki daha yakında olacak. Ama herşeyin herseyimin ve her/kes/imin içinde yine ben olacağım. Hangi şekilde hangi halde olacağımı kestiremeden. Her,kesim,hangi…
Evet ben ve tekil çoğul olması gereken gerekmeyen herkes aynı yerde olacak. Kafamın içindekiler,dışındakiler değişmeyecek.Yine benzer tepkiler,benzer hatalar bir/birine benzeyen kaç doğru ile telafi edileceği matematiksel hiçbir hesaba uymayan ve yarınlarda yüzüme tokat gibi inmesi olağan hatalarla beraber ben olacağım .
Ben değişmiyor isem takvimdeki tarihlerin hareket halinde olması sadece farkedilesi,sadece öyle olduğu için öyle kabul edilesi.. Tıpkı; gecenin sessiz bir vaktinde, normalde duyabilmek için pür dikkat olunması gereken ama birden/bire kulağıma ok gibi saplanan duvardaki saatin ritmik sesi..
Birden kelimesi ile bir kelimesi birleştiğinde üstlendiği mana çok saçma bence. Birden yazsamda olurdu ama bu sefer doğru kelimeyi secmemis gorunecektim. Belki de bozuk diksiyonlu bir paragraf olacaktı ki bana gore zaten öyle.
Bu adam ne sicmaliyor ! (Pardon sacmaliyor yazacaktim) diye düşünen biri olacaktır okurken. Peki soruyorum sen ne okuyorsun ? Sen okuduğunu ne kadar anlıyorsun ? Ya da anlıyoruz ? .

 

Makele : PrfCt

SohbetCafe.NET – Kendime Sözler, Kendime Notlar, Kendimce Laflar

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?