En güzel eski Muhabbetler ve Ramazan Sohbetleri

admin     05-06-19     Sohbet Odaları     En güzel eski Muhabbetler ve Ramazan Sohbetleri

Eskiden Ramazanda insanlar her akşam bir evde toplanır iftarlarını açarlardı.

İftar sonrası geç saatlere kadar hoş güzel sohbetler edilirdi.

Şimdi ise İftarlarımızı tek başımıza açar, İftardan sonra hemen bilgisayar, telefon ve tableti elimize alır sosyal siteler veya sohbet chat sitelerine girer sohbetlerimiz eder öyle zaman geçirmeye çalışırız.

SohbetCafe.NET – Eski Ramazanlar

SohbetCafe.NET – Eski Ramazanlar

Eskiden Ramazanda bazende yaşlılarımızı ziyaret eder bol bol nasihatlerini dinlerdik. Şimdi ise Youtube gibi video sitelerinde ancak yaşlılarımızın nasihatlerini dinleye biliyoruz. Çünkü, biz artık yaşlılarımızın ziyaretine gitmiyoruz, haliyle yıllar önce damağımızda bıraktıkları tatla ancak yaşlılarımızı hatırlayıp düşüne biliyoruz.

Özellikle hepimizin Anne ve Babalarından ayrı yaşayanların Ramazan ayında bol bol Anne ve Babalarını ziyaret etmeleri onlarla sohbet etmeleri bol bol nasihatlerini dinleyip, bol bol zaman geçirmeleri hem DİN’EN çok hayırlı, hemde kendileri için çok iyi olacaktır.

en-SohbetCafe.NET – En Güzel Eski Ramazanlar

en-SohbetCafe.NET – En Güzel Eski Ramazanlar

Tabbikkide Dostlarımızıda unutmayalım, Çünkü dostlarımız ailemizden sonra ki en büyük hazinelerimizdir. Yakınımızda olan dostlarımızı ziyaret edelim bol bol sohbet edip moral bulup enerji depolayalım. Uzakta olan dostlarımıza telefon açıp hal hatırlarını soralım bu RAMAZAN ayında, Hem kendimiz mutlu olalım hemde onları mutlu edelim.

Zaman buldukça fikir ve düşüncelerimi bütün dostlarım ve arkadaşlarımla paylaşmaktan isterim. İnşallah sizlerde baylaşımlarımı beğenir ve azda olsa kendinize bir pay çıkarır, faydasını görürsünüz.

Herkese sevgilerimi saygılarımı ve hürmetlerimi sunarım.

Makale : Admin

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (2 Yorum)

  Eski Ramazanin Tadı bir baska aslinda su anda tv telefonlarimizi biraksak elimizden etrafimizdaki insanlari akrabayi esi dostu gorsek eskisi gibi yine guzel ramazan ve sahurlarimiz olur admin guzel bi mekale yazmissin guzel bi deneyim eline emegine saqlik

   Teşekkür ederim güzel yorumun için CemRee.
   Ama,
   Bu bir gerçek eski Ramazan tadları yok.
   Eski kültürlerine değer vermeyenler kesinlikle güzel bir gelecek kuramazlar.
   Onun için hem dünümüz, hem bugünümüzü, hemde geleceğimize sahip çıkmamız lazım.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?